KFW IPEX-BANK ARANŻUJE

FINANSOWANIE INWESTYCJI DLA RAILPOOL

KFW IPEX-BANK ARANŻUJE FINANSOWANIE INWESTYCJI DLA RAILPOOL

15 stycznia, 2021

RAILPOOL 187 TRAXX Bombardier
  • Finansowanie zakupu nowych pojazdów szynowych
  • KfW IPEX-Bank występuje jako Global Coordinator i Mandated Lead Arranger
  • ABN AMRO Bank, Crédit Agricole Corporate & Investment Bank i ING Bank występują jako Lead Arranger

KfW IPEX-Bank, ABN AMRO Bank, Crédit Agricole Corporate & Investment Bank i ING Bank jako główne banki obsługujące RAILPOOL będą hojnie finansować inwestycje leasingodawcy pojazdów szynowych. Cztery banki oddały do dyspozycji na zakup nowych pojazdów szynowych łączną kwotę 150 mln EUR, dzieląc się równo kosztami kapitału obcego. Finansowanie jest przewidziane na 7 lat. W tej transakcji KfW IPEX-Bank występuje jako Coordinator i Mandated Lead Arranger, a ABN AMRO Bank Crédit Agricole Corporate & Investment Bank i ING Bank działają jako Lead Arranger.

Za te środki RAILPOOL będzie kupować następne pojazdy. Mając do dyspozycji ponad 400 lokomotyw elektrycznych (o łącznej wartości inwestycyjnej ponad miliarda euro), przedsiębiorstwo zalicza się do największych leasingodawców lokomotyw w Europie.

„Udzielając tego finansowania, podkreślamy naszą pozycję jako jednego z głównych banków finansujących projekty w dziedzinie transportu kolejowego w Europie” — mówi Andreas Ufer, członek zarządu KfW IPEX-Bank. „To finansowanie jest dla nas kolejnym etapem asystowania w procesie wzrostu RAILPOOL, którego byliśmy współzałożycielami 12 lat temu. W międzyczasie sprzedaliśmy nasze udziały, ale obsługujemy firmę nadal jako jej główny bank”.

„Bardzo się cieszymy z tego finansowania, zorganizowanego wspólnie z naszymi wieloletnimi partnerami. „Dzięki niemu możemy kontynuować nasz rozwój i rozbudowywać flotę” , dodaje Ingo Wurzer, CFO grupy RAILPOOL.

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium