BOMBARDIER DOSTARCZA DOPOSAŻENIE

W ETCS BASELINE 3

 

BOMBARDIER DOSTARCZA DOPOSAŻENIE W ETCS BASELINE 3 DO 73 LOKOMOTYW TRAXX NALEŻĄCYCH DO RAILPOOL

18 grudnia, 2020

RAILPOOL Lokomotive 186 103 met Safenwil 47060
  • Ważny wkład w bezpieczeństwo europejskiego ruchu kolejowego
  • Zastąpienie krajowych systemów bezpieczeństwa przez ETCS umożliwia poprawę wydajności, obniżenie kosztów infrastruktury i zwiększenie dostępności lokomotyw.

Berlin/Monachium, 18 grudnia 2020 r.  – — Dostawca rozwiązań mobilności, firma Bombardier Transportation poinformowała dzisiaj o podpisaniu umowy ze swoim klientem RAILPOOL, jednym z największych leasingodawców pojazdów szynowych w Europie. Przedmiotem umowy jest doposażenie 73 należących do RAILPOOL lokomotyw typu BOMBARDIER TRAXX MS2 w urządzenia sterowania European Train Control System (ETCS) Baseline 3. Zalety nowego standardu systemu ETCS są następujące:

  • Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa dzięki ulepszonemu modelowaniu krzywej hamowania i przekazywaniu maszyniście lepszych informacji przed przejazdami kolejowymi.
  • Nowy standard o nazwie Limited Supervision, który – przy relatywnie niewielkich kosztach infrastruktury – umożliwia całkowite zastąpienie krajowych systemów bezpieczeństwa przez ETCS.
  • Wykrywanie zmian położenia w stanie wyłączenia pozwalające na efektywniejszą eksploatację i lepszą ochronę odstawionych lokomotyw.

Lokomotywy będą doposażane sukcesywnie, zaczynając od 39 pojazdów dla Holandii.

„Przezbrojenie naszych lokomotyw TRAXX MS2 z ETCS Baseline 2 na ETCS Baseline 3 sprawi, że będą one jeszcze lepiej przygotowane na wyzwania przyszłości. Idąca w parze z ETCS Baseline 3, harmonizacja redukuje złożoność i zwiększa interoperacyjność. Pewne elementy infrastruktury kolejowej przestaną być potrzebne. Po tym przezbrojeniu spodziewamy się dla naszych klientów większej wydajności, niższych kosztów infrastruktury i lepszej dostępności” — tłumaczy Torsten Lehnert, dyrektor generalny RAILPOOL.

„To zlecenie oznacza kontynuację naszej udanej współpracy z RAILPOOL. Wraz z tym klientem od dekady rozwijamy bezustannie naszą platformę — akurat przed kilkoma tygodniami dostarczyliśmy RAILPOOL jego 200. lokomotywę TRAXX.  Teraz pogłębiamy naszą współpracę także w odniesieniu do istniejącej floty, aby utrzymać wartość inwestycji i konkurencyjność pojazdów przez cały okres ich eksploatacji” — dodaje Peter Ammann, Head of Global Business Development Locomotives, Bombardier Transportation.

Przez ostatnie 20 lat sprzedano ponad 2300 lokomotyw TRAXX. Znajdujące się w użytku lokomotywy osiągają łącznie roczny przebieg 300 mln kilometrów — zdążyły zatem przez ten czas okrążyć Ziemię 7500 razy. Ponadto są one dopuszczone do ruchu w 20 krajach świata.

MS oznacza wielosystemowość, czyli lokomotywę elektryczną, która może być zasilana z trakcji elektrycznej prądu zmiennego i stałego, co często jest warunkiem niezbędnym ruchu transgranicznego.

O Bombardier Transportation

Bombardier Transportation jest światowym liderem wśród producentów rozwiązań mobilności i dysponuje najszerszym portfolio w branży kolejowej. Do palety jego produktów należy całe spektrum pojazdów szynowych, podzespołów pojazdów oraz urządzeń sygnalizacyjnych i sterowania ruchem kolejowym. Ponadto przedsiębiorstwo oferuje kompletne systemy transportowe i z sukcesem działa na polach usług informatyki kolejowej i elektromobilności. Bombardier Transportation łączy technologię i sprawność działania z empatią, wyznacza ciągle nowe standardy zrównoważonej mobilności i tworzy zintegrowane rozwiązania komunikacyjne z olbrzymią korzyścią dla przewoźników, pasażerów i środowiska. Ze swoimi produktami i usługami koncern jest obecny w ponad 60 krajach. Bombardier Transportation ma około 36 000 zatrudnionych. Centrala koncernu mieści się w Berlinie.

O Bombardier
Zatrudniając prawie 52 000 pracowników w dwóch segmentach biznesowych, Bombardier jest światowym liderem w branży transportowej, tworzącym innowacyjne i przełomowe samoloty i pociągi. Nasze produkty i usługi wyznaczają nowe standardy w branży transportowej, zapewniając najwyższy poziom komfortu podróżowania, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.

Firma Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie posiada zakłady produkcyjne i inżynieryjne w ponad 25 krajach, prowadzące działalność w segmentach lotnictwa biznesowego i transportu kolejowego. Akcje koncernu Bombardier notowane są na giełdzie w Toronto (BBD). Przychody w roku obrotowym zakończonym 31 grudnia 2019 roku wyniosły 15,8 mld USD. Aktualności i dalsze informacje można znaleźć na stronie www.bombardier.com. lub w serwisie Twitter  @Bombardier.

Informacje dla redaktorów

Komunikaty prasowe, dodatkowe materiały i zdjęcia dostępne są w newsroomie na  www.rail.bombardier.com/en/newsroom.html. Zapraszamy też do subskrypcji naszego kanału RSS oraz śledzenia Bombardier Transportation w serwisie Twitterkanału RSS oraz śledzenia Bombardier Transportation w serwisie Twitter  @BombardierRail.

Bombardier jest zastrzeżonym znakiem towarowym Bombardier Inc. lub spółek zależnych.

Więcej informacji

RAILPOOL

Carina Beyer

Bombardier Transportation

Janet Olthof

+49 89 5108 577-198

+49 174 9262-930
carina.beyer@railpool.eu janet.olthof(at)rail.bombardier.com

Odpowiedzi na konkretne pytania od prasy udzielają nasze osoby kontaktowe w centrali.
.

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium