BOMBARDIER DOSTARCZA DOPOSAŻENIE

W ETCS BASELINE 3

 

BOMBARDIER DOSTARCZA DOPOSAŻENIE W ETCS BASELINE 3 DO 73 LOKOMOTYW TRAXX NALEŻĄCYCH DO RAILPOOL

18 grudnia, 2020

RAILPOOL Lokomotive 186 103 met Safenwil 47060
  • Ważny wkład w bezpieczeństwo europejskiego ruchu kolejowego
  • Zastąpienie krajowych systemów bezpieczeństwa przez ETCS umożliwia poprawę wydajności, obniżenie kosztów infrastruktury i zwiększenie dostępności lokomotyw.

Berlin/Monachium, 18 grudnia 2020 r.  – — Dostawca rozwiązań mobilności, firma Bombardier Transportation poinformowała dzisiaj o podpisaniu umowy ze swoim klientem RAILPOOL, jednym z największych leasingodawców pojazdów szynowych w Europie. Przedmiotem umowy jest doposażenie 73 należących do RAILPOOL lokomotyw typu BOMBARDIER TRAXX MS2 w urządzenia sterowania European Train Control System (ETCS) Baseline 3. Zalety nowego standardu systemu ETCS są następujące:

  • Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa dzięki ulepszonemu modelowaniu krzywej hamowania i przekazywaniu maszyniście lepszych informacji przed przejazdami kolejowymi.
  • Nowy standard o nazwie Limited Supervision, który – przy relatywnie niewielkich kosztach infrastruktury – umożliwia całkowite zastąpienie krajowych systemów bezpieczeństwa przez ETCS.
  • Wykrywanie zmian położenia w stanie wyłączenia pozwalające na efektywniejszą eksploatację i lepszą ochronę odstawionych lokomotyw.

Lokomotywy będą doposażane sukcesywnie, zaczynając od 39 pojazdów dla Holandii.

„Przezbrojenie naszych lokomotyw TRAXX MS2 z ETCS Baseline 2 na ETCS Baseline 3 sprawi, że będą one jeszcze lepiej przygotowane na wyzwania przyszłości. Idąca w parze z ETCS Baseline 3, harmonizacja redukuje złożoność i zwiększa interoperacyjność. Pewne elementy infrastruktury kolejowej przestaną być potrzebne. Po tym przezbrojeniu spodziewamy się dla naszych klientów większej wydajności, niższych kosztów infrastruktury i lepszej dostępności” — tłumaczy Torsten Lehnert, dyrektor generalny RAILPOOL.

„To zlecenie oznacza kontynuację naszej udanej współpracy z RAILPOOL. Wraz z tym klientem od dekady rozwijamy bezustannie naszą platformę — akurat przed kilkoma tygodniami dostarczyliśmy RAILPOOL jego 200. lokomotywę TRAXX.  Teraz pogłębiamy naszą współpracę także w odniesieniu do istniejącej floty, aby utrzymać wartość inwestycji i konkurencyjność pojazdów przez cały okres ich eksploatacji” — dodaje Peter Ammann, Head of Global Business Development Locomotives, Bombardier Transportation.

Przez ostatnie 20 lat sprzedano ponad 2300 lokomotyw TRAXX. Znajdujące się w użytku lokomotywy osiągają łącznie roczny przebieg 300 mln kilometrów — zdążyły zatem przez ten czas okrążyć Ziemię 7500 razy. Ponadto są one dopuszczone do ruchu w 20 krajach świata.

MS oznacza wielosystemowość, czyli lokomotywę elektryczną, która może być zasilana z trakcji elektrycznej prądu zmiennego i stałego, co często jest warunkiem niezbędnym ruchu transgranicznego.

O Bombardier Transportation

Bombardier Transportation jest światowym liderem wśród producentów rozwiązań mobilności i dysponuje najszerszym portfolio w branży kolejowej. Do palety jego produktów należy całe spektrum pojazdów szynowych, podzespołów pojazdów oraz urządzeń sygnalizacyjnych i sterowania ruchem kolejowym. Ponadto przedsiębiorstwo oferuje kompletne systemy transportowe i z sukcesem działa na polach usług informatyki kolejowej i elektromobilności. Bombardier Transportation łączy technologię i sprawność działania z empatią, wyznacza ciągle nowe standardy zrównoważonej mobilności i tworzy zintegrowane rozwiązania komunikacyjne z olbrzymią korzyścią dla przewoźników, pasażerów i środowiska. Ze swoimi produktami i usługami koncern jest obecny w ponad 60 krajach. Bombardier Transportation ma około 36 000 zatrudnionych. Centrala koncernu mieści się w Berlinie.

O Bombardier
Zatrudniając prawie 52 000 pracowników w dwóch segmentach biznesowych, Bombardier jest światowym liderem w branży transportowej, tworzącym innowacyjne i przełomowe samoloty i pociągi. Nasze produkty i usługi wyznaczają nowe standardy w branży transportowej, zapewniając najwyższy poziom komfortu podróżowania, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.

Firma Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie posiada zakłady produkcyjne i inżynieryjne w ponad 25 krajach, prowadzące działalność w segmentach lotnictwa biznesowego i transportu kolejowego. Akcje koncernu Bombardier notowane są na giełdzie w Toronto (BBD). Przychody w roku obrotowym zakończonym 31 grudnia 2019 roku wyniosły 15,8 mld USD. Aktualności i dalsze informacje można znaleźć na stronie www.bombardier.com. lub w serwisie Twitter  @Bombardier.

Informacje dla redaktorów

Komunikaty prasowe, dodatkowe materiały i zdjęcia dostępne są w newsroomie na  www.rail.bombardier.com/en/newsroom.html. Zapraszamy też do subskrypcji naszego kanału RSS oraz śledzenia Bombardier Transportation w serwisie Twitterkanału RSS oraz śledzenia Bombardier Transportation w serwisie Twitter  @BombardierRail.

Bombardier jest zastrzeżonym znakiem towarowym Bombardier Inc. lub spółek zależnych.

Więcej informacji

RAILPOOL

Carina Beyer

Bombardier Transportation

Janet Olthof

+49 89 5108 577-198

+49 174 9262-930
carina.beyer@railpool.eu janet.olthof(at)rail.bombardier.com

Odpowiedzi na konkretne pytania od prasy udzielają nasze osoby kontaktowe w centrali.
.

About RAILPOOL

RAILPOOL is one of the leading railway vehicle leasing companies offering real expertise for full service from a single source. The company was founded in Munich in 2008 and now operates in 16 European countries.

RAILPOOL is one of the largest providers in Europe with more than 400 locomotives and an investment total of over one billion euro. The RAILPOOL fleet covers 70,000,000 kilometers every year and makes an important contribution to the modal shift to rail. RAILPOOL has its own warehouse with over 78,935 items from 2,700 different spare parts and components.

RAILPOOL. Flexibility For Rent.

WE ARE HERE FOR YOU
IMMEDIATELY AND IN PERSON

Tel: +49 89 510 85 77-0
Telefax: +49 89 510 85 77-222
E-Mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Munich