LEASINGODAWCA Z KOMPLEKSOWĄ

OFERTĄ USŁUG

ZAPEWNIENIE REFINANSOWANIA I INNYCH ŚRODKÓW NA DALSZY ROZWÓJ FIRMY

7 lutego, 2019

RAILPOOL jako jeden z największych europejskich leasingodawców lokomotyw z kompleksową ofertą usług pod koniec 2018 r. przedłużył dotychczasowe umowy na finansowanie i zyskał dodatkowe środki na rozwój firmy o łącznej wartości przeszło 800 mln EUR. Do kredytów udzielonych przez banki doszła sprzedaż obligacji private placement różnym inwestorom instytucjonalnym będącym nowymi partnerami finansowymi.
W zabiegach o finansowanie Railpool korzystał z pomocy Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (Crédit Agricole CIB) jako Advisora i KfW IPEX-Bank jako Agenta. Sprzedaż obligacji private placement została przeprowadzona przez Crédit Agricole CIB z Generali Global Infrastructure, Schroders i trzema innymi inwestorami. Crédit Agricole CIB i KfW IPEX-Bank, czyli główne banki, które od lat aktywnie obsługują Railpool, uczestniczą w finansowaniu bankowym jako Mandated Lead Arranger. Innymi podmiotami uczestniczącymi w roli Mandated Lead Arranger są ABN AMRO Bank, Bank of America Merrill Lynch, DVB Bank i ING Bank. Doradcami prawnymi w tej transakcji były kancelarie CMS z Hamburga po stronie Railpool i Clifford Chance z Frankfurtu po stronie banków i inwestorów instytucjonalnych.Torsten Lehnert, rzecznik zarządu Railpool: „Dzięki wsparciu banków, inwestorów instytucjonalnych i kancelarii prawnych przygotowaliśmy Railpool na przyszłość i daliśmy impuls do dalszego rozwoju firmy. Zamówienie na następnych 10 lokomotyw Siemens Vectron oraz jeszcze w grudniu złożone zamówienie na 20 lokomotyw elektrycznych TRAXX Bombardiera stanowią najlepszy dowód na naszą gotowość do dalszych aktywnych działań na rzecz dalszego rozwoju rynku transportu kolejowego w postaci atrakcyjnych ofert lokomotyw dla przewoźników kolejowych z Europy.Olivier Desfontaines, Head of Rail Finance Europe w Crédit Agricole CIB — „Organizując nową platformę finansowania, Railpool zyskał podstawę do dalszej rozbudowy firmy. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy doradzać spółce podczas budowania odpowiednich struktur i sprzedaży obligacji inwestorom instytucjonalnym. Wykorzystanie jako instrumentów finansowych „zielonych” obligacji private placement i „zielonych” pożyczek bankowych pokazuje rosnące znaczenie i atrakcyjność tych produktów finansowych dla banków i inwestorów”.Dr Carsten Wiebers, kierownik wydziału mobilności i transportu w KfW IPEX-Bank — „To finansowanie jest dla nas kolejnym etapem asystowania w procesie wzrostu Railpool, którego byliśmy współzałożycielami 10 lat temu. Chociaż sprzedaliśmy już nasze udziały, to obsługujemy firmę nadal jako jej główny bank”. Udowadniamy to także tym, że w zawartej umowy wzięliśmy na siebie obowiązki Security Agent, Paying Agent i Facility Agent wobec konsorcjum sześciu banków oraz 24 innych inwestorów”.

RAILPOOL Lok auf Gleis in Natur

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium