SILNI PARTNERZY

NA RZECZ ZIELONEGO TRANSPORTU

UŻYWANE WAGONY PRZEDZIAŁOWE FLIXTRAIN PRZEBUDOWANE NA WAGONY BEZPRZEDZIAŁOWE

30 lipca, 2020

Jako partner finansowy Railpool zakupił od FlixTrain używane wagony przedziałowe, które zostały w zakładach Talbot przebudowane na bezprzedziałowe.

W ramach projektu FlixTrain firma Talbot Services GmbH przebudowała całe wagony dla grupy Railpool i zobowiązała się w ramach wynajmu wagonów na 15 lat do ich pełnej obsługi, włącznie z utrzymaniem ruchu i funkcją ECM.

O Talbot

W swojej pierwotnej formie Talbot była firmą rodzinną założoną w 1838 r., która jeszcze w 1995 r. była zarządzana przez piąte pokolenie rodziny założycieli. Talbot Services GmbH przejęła w lipcu 2013 r. zakłady Bombardiera. Postrzegamy się zatem jako nowe pokolenie Talbota, które łączy tradycję i przyszłość.

Nasza oferta usług jako partnera branży pojazdów szynowych obejmuje zarówno produkcję nowych pociągów osobowych, włącznie z odbiorem, a także utrzymanie ruchu, naprawy i modernizacje pojazdów szynowych wszelkiego rodzaju. Dysponujemy niezbędną infrastrukturą do przeprowadzania wszystkich prac zarówno przy wagonach osobowych, jak i zespołach trakcyjnych czy lokomotywach (zarówno do trakcji spalinowej, jak i elektrycznej). Know-how doświadczonej załogi i certyfikat ISO 9001 są gwarancją wysokiej jakości wykonania prac. Mobilność jest siłą napędową Talbot Services GmbH. Poszerzenie zakresu działania o produkcję samochodów z napędem elektrycznym stanowi zatem krok na nowej drodze. We współpracy z StreetScooter GmbH jest obecnie konstruowana próbna seria w ramach dużego zlecenia.

O Railpool
RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy. Dysponując ponad 400 lokomotywami elektrycznymi o łącznej wartości inwestycyjnej ponad miliarda euro, RAILPOOL zalicza się do największych leasingodawców lokomotyw w Europie.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

Bliższych informacji udzieli Państwu:
Carina Beyer
+49 89 5108 577-198
carina.beyer@railpool.eu

Talbot Services und Railpool

About RAILPOOL

RAILPOOL is one of the leading railway vehicle leasing companies offering real expertise for full service from a single source. The company was founded in Munich in 2008 and now operates in 16 European countries.

RAILPOOL is one of the largest providers in Europe with more than 400 locomotives and an investment total of over one billion euro. The RAILPOOL fleet covers 70,000,000 kilometers every year and makes an important contribution to the modal shift to rail. RAILPOOL has its own warehouse with over 78,935 items from 2,700 different spare parts and components.

RAILPOOL. Flexibility For Rent.

WE ARE HERE FOR YOU
IMMEDIATELY AND IN PERSON

Tel: +49 89 510 85 77-0
Telefax: +49 89 510 85 77-222
E-Mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Munich