SILNI PARTNERZY

NA RZECZ ZIELONEGO TRANSPORTU

UŻYWANE WAGONY PRZEDZIAŁOWE FLIXTRAIN PRZEBUDOWANE NA WAGONY BEZPRZEDZIAŁOWE

30 lipca, 2020

Jako partner finansowy Railpool zakupił od FlixTrain używane wagony przedziałowe, które zostały w zakładach Talbot przebudowane na bezprzedziałowe.

W ramach projektu FlixTrain firma Talbot Services GmbH przebudowała całe wagony dla grupy Railpool i zobowiązała się w ramach wynajmu wagonów na 15 lat do ich pełnej obsługi, włącznie z utrzymaniem ruchu i funkcją ECM.

O Talbot

W swojej pierwotnej formie Talbot była firmą rodzinną założoną w 1838 r., która jeszcze w 1995 r. była zarządzana przez piąte pokolenie rodziny założycieli. Talbot Services GmbH przejęła w lipcu 2013 r. zakłady Bombardiera. Postrzegamy się zatem jako nowe pokolenie Talbota, które łączy tradycję i przyszłość.

Nasza oferta usług jako partnera branży pojazdów szynowych obejmuje zarówno produkcję nowych pociągów osobowych, włącznie z odbiorem, a także utrzymanie ruchu, naprawy i modernizacje pojazdów szynowych wszelkiego rodzaju. Dysponujemy niezbędną infrastrukturą do przeprowadzania wszystkich prac zarówno przy wagonach osobowych, jak i zespołach trakcyjnych czy lokomotywach (zarówno do trakcji spalinowej, jak i elektrycznej). Know-how doświadczonej załogi i certyfikat ISO 9001 są gwarancją wysokiej jakości wykonania prac. Mobilność jest siłą napędową Talbot Services GmbH. Poszerzenie zakresu działania o produkcję samochodów z napędem elektrycznym stanowi zatem krok na nowej drodze. We współpracy z StreetScooter GmbH jest obecnie konstruowana próbna seria w ramach dużego zlecenia.

O Railpool
RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy. Dysponując ponad 400 lokomotywami elektrycznymi o łącznej wartości inwestycyjnej ponad miliarda euro, RAILPOOL zalicza się do największych leasingodawców lokomotyw w Europie.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

Bliższych informacji udzieli Państwu:
Carina Beyer
+49 89 5108 577-198
carina.beyer@railpool.eu

Talbot Services und Railpool

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium