RAILPOOL BRANCH ITALIA

I CAPTRAIN ITALIA GROUP

RAILPOOL BRANCH ITALIA I CAPTRAIN ITALIA GROUP

11 listopada, 2020

Spółka RAILPOOL GmbH Branch Italia poinformowała dzisiaj o oficjalnym rozpoczęciu działalności, podpisując umowę na wynajem 6 nowych lokomotyw Bombardier E494 z systemem ostatniej mili Captrain Italia S.r.l z opcją na 2 dalsze lokomotywy. Równocześnie ogłoszono zawarcie umowy o współpracy między Tiber.Co OMR i RAILPOOL GmbH Branch Italia, na podstawie którego Tiber.co OMR będzie wykonywać przeglądy lokomotyw RAILPOOL. RAILPOOL będzie udostępniać Tiber.co OMR szkolenia i części zamienne, a Tiber.co OMR będzie wykonywać przeglądy floty RAILPOOL w swoim warsztacie w Asti, który stanie się jednym z ważniejszych miejsc przeglądów RAILPOOL we Włoszech.

„Z wielką radością witamy RAILPOOL jako nowego partnera i dostawcę Captrain, a także klienta Tiber.co OMR. Ta ścisła współpraca umożliwi Captrain i Tiber.co OMR kontynuować rozwój floty, a także zdobywać nowe doświadczenia i kompetencje. Ufamy, że jest to początek wieloletniej współpracy między naszymi przedsiębiorstwami” — mówi Mauro Pessano, dyrektor generalny Captrain Italia S.r.l.

„Jestem bardzo dumny z umów podpisanych z Captrain Italia i Tiber.co OMR, dzięki którym zyskujemy solidnych partnerów, zarówno do wynajmu, jak i przeglądów naszej floty” — mówi Alberto Lacchini, kierownik RAILPOOL Branch Italia i Director Southern Europe. Torsten Lehnert, dyrektor generalny RAILPOOL GmbH, dodaje — „Chciałbym podziękować grupie Captrain za zaufanie, którym obdarza naszą firmę. Naszymi inwestycjami we Włoszech i otwarciem lokalnego oddziału zatrudniającego własny zespół ekspertów umacniamy naszą obecność na włoskim rynku, która będzie podstawą do przyszłej ekspansji na południu Europy”.
.

Lokomotywy włączone zostaną do eksploatacji w styczniu 2021 r. i będą wykorzystywane przez Captrain na włoskim rynku wewnętrznym. System ostatniej mili, w który wyposażone są lokomotywy, umożliwi Captrain obsługę niezelektryfikowanych odcinków, takich jak węzły przemysłowe i terminale, co zwiększy elastyczność transportu.

O Railpool

 

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy. Dysponując ponad 400 lokomotywami elektrycznymi o łącznej wartości inwestycyjnej ponad miliarda euro, RAILPOOL zalicza się do największych leasingodawców lokomotyw w Europie.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

Bliższych informacji udzieli Państwu:

Carina Beyer
+49 89 5108 577-198
carina.beyer@railpool.eu

RAILPOOL Lokomotive

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium