OPTYMALNE

UZUPEŁNIENIE ZESPOŁU

STRATEGICZNE POSZERZENIE SKŁADU ZARZĄDU

15 października, 2019

Monachium — Strategiczne poszerzenie składu zarządu

Wzrost przedsiębiorstwa w ciągu ostatnich lat wymaga od RAILPOOL strategicznego poszerzenia składu zarządu. Ingo Wurzer przejmie 15 października na swoim nowym stanowisku jako CFO kierownictwo nad działami finansów i controllingu, prawnym, IT i HR.

Oprócz 20-letniego doświadczenia zawodowego w finansach związanego z pełnieniem przez długi czas funkcji dyrektora zarządzającego i CFO w Alpha Trains Wurzer dysponuje olbrzymią wiedzą o branży wynajmu pojazdów szynowych.

„W osobie Ingo Wurzera zyskujemy eksperta, który dzięki swojemu doświadczeniu stanowi idealne uzupełnienie naszego zespołu” — podkreśla Torsten Lehnert, dyrektor generalny grupy RAILPOOL. „Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku leasingowym i solidną wiedzę o finansowaniu pojazdów szynowych, w związku z czym odegra ważną rolę w realizacji naszych celów”.

Ingo Wurzer neuer CFO RAILPOOL

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium