POWRÓT

NA TORY

FLIXTRAIN — NOWY PARTNER,
JESZCZE WIĘCEJ KOMFORTU

24 lipca, 2020

Berlin/Kolonia/Hamburg
FlixTrain wraca na tory: od dzisiaj zielone pociągi dalekobieżne FlixMobility kursują dziesięć razy w tygodniu na trasach Berlin-Kolonia i Kolonia-Hamburg. Zwiększenie oferty na obu trasach planowane jest już na sierpień. Z myślą o komforcie pasażerów przewoźnik w zielonych barwach już od dzisiaj kieruje na wszystkie kursy wagony po generalnym remoncie. Ponieważ FlixTrain pozyskuje 100% prądu z ekologicznych źródeł od Greenpeace Energy, jest nie tylko najbardziej ekologicznym przewoźnikiem komercyjnym, ale także najtańszym: bilety są już w sprzedaży po 4,99 EUR, razem z miejscówką.

Na trasie między Kolonią a Berlinem pociągi zatrzymują się także w Düsseldorfie, Duisburgu, Essen, Dortmundzie, Bielefeld i Hanowerze. Wykonawcą usług przewozowych na tej trasie jest firma SVG z siedzibą w Horb am Neckar. Pociągi na trasie między Kolonią a Hamburgiem mają ponadto wyznaczone postoje w Gelsenkirchen, Münster i Osnabrück, a wykonawcą tych przewozów jest firma IGE z Hersbruck. W Düsseldorfie, Duisburgu i Essen zatrzymują się pociągi obu linii FlixTrain. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i personelu wszystkie kursy FlixTrain odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Zalicza się do tego obok regularnego sprzątania i dezynfekcji pojazdów także bezdotykowa odprawa, ciągła wentylacja i skierowana do pasażerów informacja o obłożeniu.

Jeszcze wyższy komfort podróżowania w nowych wagonach
Wracające na tory pociągi FlixTrain przyciągają wzrok nową szatą: wszystkie wagony FlixTrain, których zakup sfinansował Railpool, przeszły generalny remont i zostały z wagonów przedziałowych przebudowane na bezprzedziałowe. Każdy otrzymał kompletne wyposażenie z nowymi fotelami, gniazdkami przy każdym fotelu i nowoczesnymi urządzeniami Wi-Fi, które umożliwiają korzystanie z serwisu rozrywki pokładowej. Zmodernizowane dla wygody pasażerów toalety uzupełniają korzystny obraz. „Wraz z FlixTrain wraca na tory najbardziej ekologiczna i przystępna opcja podróżowania” — mówi Fabian Stenger, dyrektor zarządzający FlixTrain DACH. „Od samego wznowienia przewozów zapraszamy pasażerów do pociągów po generalnym remoncie, którymi podróż będzie dla nich samą przyjemnością. Warto podkreślić, że u nas miejscówka jest bezpłatna”.

Dr. Tamara Zieschang, sekretarz stanu w federalnym ministerstwie komunikacji i cyfryzacji: „Rząd dąży do tego, aby liczba pasażerów kolei do 2030 r. uległa podwojeniu. Bez takich sprzedawców, jak FlixTrain, nie byłoby konkurencji na torach. Korzystają na niej przede wszystkim pasażerowie. W ten sposób każdy może z szerszej oferty wybrać sobie to, co mu najlepiej odpowiada”.

Ścisła współpraca z firmami średniej wielkości
Wznawiając przewozy, FlixTrain zdecydował się na ścisłą współpracę z dwoma partnerami. Dzięki temu kompetencje cyfrowe koncernu technologicznego zostały uzupełnione o wieloletnie doświadczenie operacyjne firm średniej wielkości. Wykonawcą usług przewozowych na trasie Kolonia-Berlin jest firma SVG spod Stuttgartu. Marc Baumgartner, dyrektor generalny SVG — „Cieszymy się na wieloletnią współpracę z FlixTrain i jesteśmy przekonani, że razem z FlixTrain i naszym zespołem stworzymy atrakcyjną nową ofertę zarazem ekologicznego i taniego podróżowania koleją, która wzbogaci rynek przewozów dalekobieżnych”.

Na trasie Kolonia-Hamburg wykonawstwo przewozów zostało zlecone firmie IGE z Hersbruck. Armin Götz, dyrektor zarządzający IGE — „Jako dobrze prosperująca średniej wielkości firma, która nawet w trudnych czasach utrzymuje się na kursie wzrostowym, chcemy wnieść w sferę transportu pasażerskiego nasze kwalifikacje i wiedzę zdobyte w trakcie wieloletniej działalności na rynkach międzynarodowych, aby przyczynić się do sukcesu wznowienia przewozów przez FlixTrain. W połączeniu Kolonia-Hamburg upatrujemy ważną relację dla rynku przewozów dalekobieżnych i gratulujemy FlixTrain pionierskich innowacji, które odmieniają oblicze podróżowania i przyciągają wielu pasażerów”. „SVG i IGE to dwaj bardzo silni partnerzy, których doświadczenie w transporcie kolejowym w połączeniu z naszym, jako koncernu technologicznego, pozwoli utworzyć interesującą ofertę dla podróżnych. Mamy nadzieję na długą współpracę” — mówi Stenger.

O FlixMobility
FlixMobility to prowadzący działalność pod markami FlixBus i FlixTrain dostawca usług mobilności, którego założeniem jest oferowanie wygodnych, tanich i ekologicznych możliwości podróżowania. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu i nowatorskiej technologii ten startup w bardzo krótkim czasie utworzył najbardziej rozbudowaną sieć dalekobieżnych przewozów autobusowych, a w 2018 r. dodał do niej także pierwsze zielone pociągi dalekobieżne. Od rozpoczęcia działalności w 2013 r. FlixMobility zmienia sposób podróżowania w Europie, przyczyniając się do utworzenia tysięcy nowych miejsc pracy w tej branży. Dalsze komunikaty prasowe tego przedsiębiorstwa i zdjęcia można znaleźć w newsroomie.

O SVG
Schienenverkehrsgesellschaft to założony w 1996 r. przewoźnik kolejowy, który od 25 lat specjalizuje się w dalekobieżnych przewozach pasażerskich w formie pociągów czarterowych w Niemczech. Skuteczne rozpoznanie szczególnych potrzeb najróżniejszych grup podróżnych pozwoliło SVG zdobyć wielu wiernych klientów. To doświadczenie oraz kwalifikacje w prowadzeniu pociągów dalekobieżnych zespół SVG wykorzysta w obsłudze podróżnych w „zielonych pociągach”. Jednocześnie otwierają się nowe możliwości atrakcyjnego zatrudnienia w firmach średniej wielkości.

O IGE
Internationale Gesellschaft für Eisenbahnverkehr (IGE) to średniej wielkości przewoźnik kolejowy z siedzibą we frankońskim Hersbruck, który zatrudnia około 100 osób. IGE z powodzeniem działa na rynku jako prywatny przewoźnik kolejowy już od 38 lat, prowadząc przewozy kolejowe i oferując swoim klientom szeroką gamę usług związanych z koleją. Zaczynając od organizacji przejazdów pociągami specjalnymi po całej Europie, firma zyskała w 2003 r. licencję przewoźnika kolejowego. Od tego czasu skupia się krajowym i międzynarodowym transporcie towarowym, a od niedawna na dalekobieżnych przewozach pasażerskich.

O RAILPOOL
RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy. Dysponując ponad 400 lokomotywami elektrycznymi o łącznej wartości inwestycyjnej ponad miliarda euro, RAILPOOL zalicza się do największych leasingodawców lokomotyw w Europie.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

Bliższych informacji udzieli Państwu:
Carina Beyer
+49 89 5108 577-198
carina.beyer@railpool.eu

v.l. Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: Das Unternehmen mit Sitz in Aachen moderniesiert die Wagen und übernimmt die gesamte Betreuung und Wartung der Flotte. From left: Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: The Aachen-based company modernises the wagons and takes over the entire care and maintenance of the fleet.v.l. Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: Das Unternehmen mit Sitz in Aachen moderniesiert die Wagen und übernimmt die gesamte Betreuung und Wartung der Flotte. From left: Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: The Aachen-based company modernises the wagons and takes over the entire care and maintenance of the fleet.v.l. Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: Das Unternehmen mit Sitz in Aachen moderniesiert die Wagen und übernimmt die gesamte Betreuung und Wartung der Flotte. From left: Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: The Aachen-based company modernises the wagons and takes over the entire care and maintenance of the fleet.

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium