POWRÓT

NA TORY

FLIXTRAIN — NOWY PARTNER,
JESZCZE WIĘCEJ KOMFORTU

24 lipca, 2020

Berlin/Kolonia/Hamburg
FlixTrain wraca na tory: od dzisiaj zielone pociągi dalekobieżne FlixMobility kursują dziesięć razy w tygodniu na trasach Berlin-Kolonia i Kolonia-Hamburg. Zwiększenie oferty na obu trasach planowane jest już na sierpień. Z myślą o komforcie pasażerów przewoźnik w zielonych barwach już od dzisiaj kieruje na wszystkie kursy wagony po generalnym remoncie. Ponieważ FlixTrain pozyskuje 100% prądu z ekologicznych źródeł od Greenpeace Energy, jest nie tylko najbardziej ekologicznym przewoźnikiem komercyjnym, ale także najtańszym: bilety są już w sprzedaży po 4,99 EUR, razem z miejscówką.

Na trasie między Kolonią a Berlinem pociągi zatrzymują się także w Düsseldorfie, Duisburgu, Essen, Dortmundzie, Bielefeld i Hanowerze. Wykonawcą usług przewozowych na tej trasie jest firma SVG z siedzibą w Horb am Neckar. Pociągi na trasie między Kolonią a Hamburgiem mają ponadto wyznaczone postoje w Gelsenkirchen, Münster i Osnabrück, a wykonawcą tych przewozów jest firma IGE z Hersbruck. W Düsseldorfie, Duisburgu i Essen zatrzymują się pociągi obu linii FlixTrain. W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i personelu wszystkie kursy FlixTrain odbywają się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Zalicza się do tego obok regularnego sprzątania i dezynfekcji pojazdów także bezdotykowa odprawa, ciągła wentylacja i skierowana do pasażerów informacja o obłożeniu.

Jeszcze wyższy komfort podróżowania w nowych wagonach
Wracające na tory pociągi FlixTrain przyciągają wzrok nową szatą: wszystkie wagony FlixTrain, których zakup sfinansował Railpool, przeszły generalny remont i zostały z wagonów przedziałowych przebudowane na bezprzedziałowe. Każdy otrzymał kompletne wyposażenie z nowymi fotelami, gniazdkami przy każdym fotelu i nowoczesnymi urządzeniami Wi-Fi, które umożliwiają korzystanie z serwisu rozrywki pokładowej. Zmodernizowane dla wygody pasażerów toalety uzupełniają korzystny obraz. „Wraz z FlixTrain wraca na tory najbardziej ekologiczna i przystępna opcja podróżowania” — mówi Fabian Stenger, dyrektor zarządzający FlixTrain DACH. „Od samego wznowienia przewozów zapraszamy pasażerów do pociągów po generalnym remoncie, którymi podróż będzie dla nich samą przyjemnością. Warto podkreślić, że u nas miejscówka jest bezpłatna”.

Dr. Tamara Zieschang, sekretarz stanu w federalnym ministerstwie komunikacji i cyfryzacji: „Rząd dąży do tego, aby liczba pasażerów kolei do 2030 r. uległa podwojeniu. Bez takich sprzedawców, jak FlixTrain, nie byłoby konkurencji na torach. Korzystają na niej przede wszystkim pasażerowie. W ten sposób każdy może z szerszej oferty wybrać sobie to, co mu najlepiej odpowiada”.

Ścisła współpraca z firmami średniej wielkości
Wznawiając przewozy, FlixTrain zdecydował się na ścisłą współpracę z dwoma partnerami. Dzięki temu kompetencje cyfrowe koncernu technologicznego zostały uzupełnione o wieloletnie doświadczenie operacyjne firm średniej wielkości. Wykonawcą usług przewozowych na trasie Kolonia-Berlin jest firma SVG spod Stuttgartu. Marc Baumgartner, dyrektor generalny SVG — „Cieszymy się na wieloletnią współpracę z FlixTrain i jesteśmy przekonani, że razem z FlixTrain i naszym zespołem stworzymy atrakcyjną nową ofertę zarazem ekologicznego i taniego podróżowania koleją, która wzbogaci rynek przewozów dalekobieżnych”.

Na trasie Kolonia-Hamburg wykonawstwo przewozów zostało zlecone firmie IGE z Hersbruck. Armin Götz, dyrektor zarządzający IGE — „Jako dobrze prosperująca średniej wielkości firma, która nawet w trudnych czasach utrzymuje się na kursie wzrostowym, chcemy wnieść w sferę transportu pasażerskiego nasze kwalifikacje i wiedzę zdobyte w trakcie wieloletniej działalności na rynkach międzynarodowych, aby przyczynić się do sukcesu wznowienia przewozów przez FlixTrain. W połączeniu Kolonia-Hamburg upatrujemy ważną relację dla rynku przewozów dalekobieżnych i gratulujemy FlixTrain pionierskich innowacji, które odmieniają oblicze podróżowania i przyciągają wielu pasażerów”. „SVG i IGE to dwaj bardzo silni partnerzy, których doświadczenie w transporcie kolejowym w połączeniu z naszym, jako koncernu technologicznego, pozwoli utworzyć interesującą ofertę dla podróżnych. Mamy nadzieję na długą współpracę” — mówi Stenger.

O FlixMobility
FlixMobility to prowadzący działalność pod markami FlixBus i FlixTrain dostawca usług mobilności, którego założeniem jest oferowanie wygodnych, tanich i ekologicznych możliwości podróżowania. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu i nowatorskiej technologii ten startup w bardzo krótkim czasie utworzył najbardziej rozbudowaną sieć dalekobieżnych przewozów autobusowych, a w 2018 r. dodał do niej także pierwsze zielone pociągi dalekobieżne. Od rozpoczęcia działalności w 2013 r. FlixMobility zmienia sposób podróżowania w Europie, przyczyniając się do utworzenia tysięcy nowych miejsc pracy w tej branży. Dalsze komunikaty prasowe tego przedsiębiorstwa i zdjęcia można znaleźć w newsroomie.

O SVG
Schienenverkehrsgesellschaft to założony w 1996 r. przewoźnik kolejowy, który od 25 lat specjalizuje się w dalekobieżnych przewozach pasażerskich w formie pociągów czarterowych w Niemczech. Skuteczne rozpoznanie szczególnych potrzeb najróżniejszych grup podróżnych pozwoliło SVG zdobyć wielu wiernych klientów. To doświadczenie oraz kwalifikacje w prowadzeniu pociągów dalekobieżnych zespół SVG wykorzysta w obsłudze podróżnych w „zielonych pociągach”. Jednocześnie otwierają się nowe możliwości atrakcyjnego zatrudnienia w firmach średniej wielkości.

O IGE
Internationale Gesellschaft für Eisenbahnverkehr (IGE) to średniej wielkości przewoźnik kolejowy z siedzibą we frankońskim Hersbruck, który zatrudnia około 100 osób. IGE z powodzeniem działa na rynku jako prywatny przewoźnik kolejowy już od 38 lat, prowadząc przewozy kolejowe i oferując swoim klientom szeroką gamę usług związanych z koleją. Zaczynając od organizacji przejazdów pociągami specjalnymi po całej Europie, firma zyskała w 2003 r. licencję przewoźnika kolejowego. Od tego czasu skupia się krajowym i międzynarodowym transporcie towarowym, a od niedawna na dalekobieżnych przewozach pasażerskich.

O RAILPOOL
RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy. Dysponując ponad 400 lokomotywami elektrycznymi o łącznej wartości inwestycyjnej ponad miliarda euro, RAILPOOL zalicza się do największych leasingodawców lokomotyw w Europie.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

Bliższych informacji udzieli Państwu:
Carina Beyer
+49 89 5108 577-198
carina.beyer@railpool.eu

v.l. Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: Das Unternehmen mit Sitz in Aachen moderniesiert die Wagen und übernimmt die gesamte Betreuung und Wartung der Flotte. From left: Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: The Aachen-based company modernises the wagons and takes over the entire care and maintenance of the fleet.v.l. Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: Das Unternehmen mit Sitz in Aachen moderniesiert die Wagen und übernimmt die gesamte Betreuung und Wartung der Flotte. From left: Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: The Aachen-based company modernises the wagons and takes over the entire care and maintenance of the fleet.v.l. Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: Das Unternehmen mit Sitz in Aachen moderniesiert die Wagen und übernimmt die gesamte Betreuung und Wartung der Flotte. From left: Ingo Wurzer, CFO Railpool GmbH; Dirk Reuters, CEO Talbot Services: The Aachen-based company modernises the wagons and takes over the entire care and maintenance of the fleet.

About RAILPOOL

RAILPOOL is one of the leading railway vehicle leasing companies offering real expertise for full service from a single source. The company was founded in Munich in 2008 and now operates in 16 European countries.

RAILPOOL is one of the largest providers in Europe with more than 400 locomotives and an investment total of over one billion euro. The RAILPOOL fleet covers 70,000,000 kilometers every year and makes an important contribution to the modal shift to rail. RAILPOOL has its own warehouse with over 78,935 items from 2,700 different spare parts and components.

RAILPOOL. Flexibility For Rent.

WE ARE HERE FOR YOU
IMMEDIATELY AND IN PERSON

Tel: +49 89 510 85 77-0
Telefax: +49 89 510 85 77-222
E-Mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Munich