BOMBARDIER PRZEKAZUJE

200. LOKOMOTYWĘ TRAXX

BOMBARDIER PRZEKAZUJE 200. LOKOMOTYWĘ TRAXX

3 grudnia, 2020

Przekazanie jest ukoronowaniem dziesięcioletniej ścisłej współpracy między firmami. Railpool, jeden z największych użytkowników TRAXX, posiada prawie 10% światowej floty lokomotyw TRAXXBerlin/Monachium, 3 grudnia 2020 r. — Dostawca rozwiązań mobilności, firma Bombardier Transportation dostarczyła dzisiaj 200. lokomotywę BOMBARDIER TRAXX firmie RAILPOOL, jednemu z największych leasingodawców w Europie. Przekazanie odbyło się w zakładzie Bombardiera w Kassel w Niemczech. Stanowi ono ukoronowanie silnego partnerstwa między firmami Bombardier i Railpool, które trwa już od ponad dekady.

„Nasza pierwsza lokomotywa Traxx została dostarczona w 2009 roku, a intensywna współpraca z Bombardierem umożliwiła udany start Railpool. Do dziś zamówiliśmy łącznie 232 lokomotywy TRAXX. Te lokomotywy są eksploatowane przez naszych klientów w 16 krajach” — powiedział Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

„Z przyjemnością świętujemy ten kamień milowy naszej współpracy z Railpool, jednym z najwierniejszych i najważniejszych użytkowników tej lokomotywy. Platforma techniczna lokomotywy TRAXX jest naszym wspólnym dziełem, na przykład jeśli chodzi o system ostatniej mili, czyli dodatkowy silnik spalinowy w lokomotywie elektrycznej. Mamy nadzieję na jeszcze wiele lat udanej współpracy” — powiedział Peter Ammann, Head of Global Business Development Locomotives, Bombardier Transportation.

Nowo dostarczona lokomotywa Traxx MS2E posiada homologację do ruchu transgranicznego w siedmiu krajach europejskich (Niemcy, Austria, Polska, Holandia, Czechy, Słowacja i Węgry). Lokomotywa ta była częścią zamówienia na dziesięć lokomotyw, złożonego w grudniu 2018 roku.

Przez ostatnie 20 lat sprzedano ponad 2300 lokomotyw TRAXX. Znajdujące się w użytku lokomotywy osiągają w sumie roczny przebieg 300 mln kilometrów — zdążyły zatem przez ten czas okrążyć Ziemię 7500 razy. Ponadto są dopuszczone do ruchu w 20 krajach na całym świecie.

O Bombardier Transportation

Bombardier Transportation jest światowym liderem wśród producentów rozwiązań mobilności i dysponuje najszerszym portfolio w branży kolejowej. Do palety jego produktów należy całe spektrum pojazdów szynowych, podzespołów pojazdów oraz urządzeń sygnalizacyjnych i sterowania ruchem kolejowym. Ponadto przedsiębiorstwo oferuje kompletne systemy transportowe i z sukcesem działa na polach usług informatyki kolejowej i elektromobilności. Bombardier Transportation łączy technologię i sprawność działania z empatią, wyznacza ciągle nowe standardy zrównoważonej mobilności i tworzy zintegrowane rozwiązania komunikacyjne z olbrzymią korzyścią dla przewoźników, pasażerów i środowiska. Ze swoimi produktami i usługami koncern jest obecny w ponad 60 krajach. Bombardier Transportation ma około 36 000 zatrudnionych. Centrala koncernu mieści się w Berlinie.

O Bombardier

Zatrudniając prawie 52 000 pracowników w dwóch segmentach, Bombardier jest światowym liderem w branży transportowej, tworzącym innowacyjne i przełomowe samoloty i pociągi. Nasze produkty i usługi wyznaczają nowe standardy w branży transportowej, zapewniając najwyższy poziom komfortu podróżowania, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.

Firma Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie posiada zakłady produkcyjne i inżynieryjne w ponad 25 krajach, prowadzące działalność w segmentach lotnictwa biznesowego i transportu kolejowego. Akcje koncernu Bombardier notowane są na giełdzie w Toronto (BBD). Przychody w roku obrotowym zakończonym 31 grudnia 2019 roku wyniosły 15,8 mld USD. Aktualności i dalsze informacje można znaleźć na stronie www.bombardier.com lub w serwisie Twitter @Bombardier.

Informacje dla redaktorów

Komunikaty prasowe, dodatkowe materiały i zdjęcia dostępne są w newsroomie na www.rail.bombardier.com/en/newsroom.html. Zapraszamy też do subskrypcji naszego kanału RSS oraz śledzenia Bombardier Transportation w serwisie Twitter @BombardierRail.

Bombardier jest zastrzeżonym znakiem towarowym Bombardier Inc. lub spółek zależnych.

Więcej informacji:

Bombardier Transportation

Global media relations

press(at)rail.bombardier.com

RAILPOOL Lokomotive - Handover TRAXX MS

O RAILPOOL

RAILPOOL to jeden z największych leasingodawców pojazdów szynowych posiadający bogate doświadczenie w kompleksowym dostarczaniu pełnego wachlarza usług. Firma została założona w 2008 roku w Monachium i działa obecnie w 16 krajach Europy.

W swojej flocie RAILPOOL posiada ponad 400 lokomotyw elektrycznych i 148 wagonów pasażerskich (o łącznej wartości inwestycyjnej 1,2 mld euro) i zaliczany jest do największych usługodawców w tym sektorze w Europie. Flota Railpool pokonuje rokrocznie dystans 70 000 000 km i ma duży udział w przenoszeniu transportu na tory, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 o 285 600 ton w ciągu roku w porównaniu z drogowym transportowym towarowym. RAILPOOL dysponuje własnym magazynem z ponad 78 935 artykułów z 2700 różnych części zamiennych i podzespołów.

RAILPOOL. Simplifies Your Transportation.

 

JESTEŚMY DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI
BEZPOŚREDNIO I OSOBIŚCIE

Telefon: +49 89 510 85 77-0
Faks: +49 89 510 85 77-222
e-mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Monachium