BOMBARDIER PRZEKAZUJE

200. LOKOMOTYWĘ TRAXX

BOMBARDIER PRZEKAZUJE 200. LOKOMOTYWĘ TRAXX

3 grudnia, 2020

Przekazanie jest ukoronowaniem dziesięcioletniej ścisłej współpracy między firmami. Railpool, jeden z największych użytkowników TRAXX, posiada prawie 10% światowej floty lokomotyw TRAXXBerlin/Monachium, 3 grudnia 2020 r. — Dostawca rozwiązań mobilności, firma Bombardier Transportation dostarczyła dzisiaj 200. lokomotywę BOMBARDIER TRAXX firmie RAILPOOL, jednemu z największych leasingodawców w Europie. Przekazanie odbyło się w zakładzie Bombardiera w Kassel w Niemczech. Stanowi ono ukoronowanie silnego partnerstwa między firmami Bombardier i Railpool, które trwa już od ponad dekady.

„Nasza pierwsza lokomotywa Traxx została dostarczona w 2009 roku, a intensywna współpraca z Bombardierem umożliwiła udany start Railpool. Do dziś zamówiliśmy łącznie 232 lokomotywy TRAXX. Te lokomotywy są eksploatowane przez naszych klientów w 16 krajach” — powiedział Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

„Z przyjemnością świętujemy ten kamień milowy naszej współpracy z Railpool, jednym z najwierniejszych i najważniejszych użytkowników tej lokomotywy. Platforma techniczna lokomotywy TRAXX jest naszym wspólnym dziełem, na przykład jeśli chodzi o system ostatniej mili, czyli dodatkowy silnik spalinowy w lokomotywie elektrycznej. Mamy nadzieję na jeszcze wiele lat udanej współpracy” — powiedział Peter Ammann, Head of Global Business Development Locomotives, Bombardier Transportation.

Nowo dostarczona lokomotywa Traxx MS2E posiada homologację do ruchu transgranicznego w siedmiu krajach europejskich (Niemcy, Austria, Polska, Holandia, Czechy, Słowacja i Węgry). Lokomotywa ta była częścią zamówienia na dziesięć lokomotyw, złożonego w grudniu 2018 roku.

Przez ostatnie 20 lat sprzedano ponad 2300 lokomotyw TRAXX. Znajdujące się w użytku lokomotywy osiągają w sumie roczny przebieg 300 mln kilometrów — zdążyły zatem przez ten czas okrążyć Ziemię 7500 razy. Ponadto są dopuszczone do ruchu w 20 krajach na całym świecie.

O Bombardier Transportation

Bombardier Transportation jest światowym liderem wśród producentów rozwiązań mobilności i dysponuje najszerszym portfolio w branży kolejowej. Do palety jego produktów należy całe spektrum pojazdów szynowych, podzespołów pojazdów oraz urządzeń sygnalizacyjnych i sterowania ruchem kolejowym. Ponadto przedsiębiorstwo oferuje kompletne systemy transportowe i z sukcesem działa na polach usług informatyki kolejowej i elektromobilności. Bombardier Transportation łączy technologię i sprawność działania z empatią, wyznacza ciągle nowe standardy zrównoważonej mobilności i tworzy zintegrowane rozwiązania komunikacyjne z olbrzymią korzyścią dla przewoźników, pasażerów i środowiska. Ze swoimi produktami i usługami koncern jest obecny w ponad 60 krajach. Bombardier Transportation ma około 36 000 zatrudnionych. Centrala koncernu mieści się w Berlinie.

O Bombardier

Zatrudniając prawie 52 000 pracowników w dwóch segmentach, Bombardier jest światowym liderem w branży transportowej, tworzącym innowacyjne i przełomowe samoloty i pociągi. Nasze produkty i usługi wyznaczają nowe standardy w branży transportowej, zapewniając najwyższy poziom komfortu podróżowania, efektywności energetycznej, niezawodności i bezpieczeństwa.

Firma Bombardier z siedzibą w Montrealu w Kanadzie posiada zakłady produkcyjne i inżynieryjne w ponad 25 krajach, prowadzące działalność w segmentach lotnictwa biznesowego i transportu kolejowego. Akcje koncernu Bombardier notowane są na giełdzie w Toronto (BBD). Przychody w roku obrotowym zakończonym 31 grudnia 2019 roku wyniosły 15,8 mld USD. Aktualności i dalsze informacje można znaleźć na stronie www.bombardier.com lub w serwisie Twitter @Bombardier.

Informacje dla redaktorów

Komunikaty prasowe, dodatkowe materiały i zdjęcia dostępne są w newsroomie na www.rail.bombardier.com/en/newsroom.html. Zapraszamy też do subskrypcji naszego kanału RSS oraz śledzenia Bombardier Transportation w serwisie Twitter @BombardierRail.

Bombardier jest zastrzeżonym znakiem towarowym Bombardier Inc. lub spółek zależnych.

Więcej informacji:

Bombardier Transportation

Global media relations

press(at)rail.bombardier.com

RAILPOOL Lokomotive - Handover TRAXX MS

About RAILPOOL

RAILPOOL is one of the leading railway vehicle leasing companies offering real expertise for full service from a single source. The company was founded in Munich in 2008 and now operates in 16 European countries.

RAILPOOL is one of the largest providers in Europe with more than 400 locomotives and an investment total of over one billion euro. The RAILPOOL fleet covers 70,000,000 kilometers every year and makes an important contribution to the modal shift to rail. RAILPOOL has its own warehouse with over 78,935 items from 2,700 different spare parts and components.

RAILPOOL. Flexibility For Rent.

WE ARE HERE FOR YOU
IMMEDIATELY AND IN PERSON

Tel: +49 89 510 85 77-0
Telefax: +49 89 510 85 77-222
E-Mail: sales@RAILPOOL.eu

Railpool Logo

RAILPOOL GmbH
Seidlstraße 23
80335 Munich